Domů

 

Úvodem

Aplikace "VFR Communication" je postavená na praktických zkušenostech a situacích, jaké zažijete sami na vašich mezinárodní VFR letech. Nejedná se o učebnici obecné angličtiny - je potřeba, aby každý uživatel aplikace měl dobré schopnosti anglické konverzace. Po nastudování teorie v kterékoliv z kapitol si poslechnete vzorovou komunikaci pro danou letovou situaci. Poté budete mít neomezenou možnost si sami nacvičovat schopnost správně podávat příslušná hlášení v angličtině a následně si je poslechnout a ohodnotit jejich jazykovou i obsahovou kvalitu. Tím si v klidu navyknete používat anglickou frazeologii.

Aplikace "VFR Communication" vám nabídne také možnost si poslechnout nahrávky živé, nijak neupravené komunikace odpovídající určité situaci při letu nad různými státy. Náslech reálné komunikace řídících a pilotů různých národností vám umožní vědět přesně, co očekávat při reálném letu. To je zásadní pomoc zejména pokud teprve začínáte do zahraničí létat nebo tam nelétáte často.

K tomu, abyste si prověřili své znalosti základních komunikačních pravidel i schopností chápat komunikaci v angličtině, slouží testy, které jsou součástí jednotlivých částí aplikace "VFR Communication". Celá aplikace navazuje na učebnici "Anglická VFR komunikace", která tak může být při využívání aplikace velkým pomocníkem. 

Přehled výukové aplikace - kapitoly

Prodaných 2000 výtisků

Za pět let od prvního vydání učebnice Anglická VFR komunikace v roce 2017 bylo třeba tuto populární učebnici ještě třikrát dotisknout. Celkem se jí tedy prodalo ve čtyřech postupných vydáních přes 2000 výtisků.

Školení, přednášky, videa, TV dokumenty

Od prosince 2015 do konce roku 2021 jsme provedli celkem asi 50 školení a přednášek k dálkovým VFR letům. s celkovou účastí přes 500 pilotů. Během řady přednášek pro laickou veřejnost i různých prezentací v Českém rozhlase i třech dokumentech pro Českou televizi jsme principy i krásu mezinárodního VFR létání prezentovali také velké části české veřejnosti. Velmi populární je nyní náš video seriál "Neobvyklá přistání" na TV Stream. 

Více než 10 000 návštěvníků

Flying Revue zorganizovalo již dva ročníky multimediální výstavy Báječný svět létání, kde byly k vidění fotografie a videa pořízená během dálkových VFR letů v Severní Americe, Evropě, Africe, Austrálii a Novém Zélandu. Celkem se na výstavu přišlo podívat více než 10 000 návštěvníků. To jen potvrzuje atraktivitu mezinárodního VFR létání i zájmu o něj. 

Více než 600 letových hodin

Nahrávky živé komunikace pro aplikaci VFR Communication byly shromažďovány během leteckých expedic Flying Revue po Evropě, USA/Kanadě a Africe, představujících více než 600 letových hodin. 

VFR pilotům s licencí PPL

Když ne hned, tak za chvíli si prakticky každý český nebo slovenský PPL pilot přeje letět do zahraničí. Obava, zda bude pilot schopen během letu správně komunikovat i rozumět anglicky, je pro řadu PPL pilotů hlavním problémem, který jim brání s VFR létáním do zahraničí začít. 

VFR pilotům s licencí ULL

Předpisy pro lety s ULL do jiných zemí se zjednodušují a letecká turistika se s GPS a navigačními aplikacemi stává stále jednodušší. Není proto důvod, aby piloti ULL létali jen v malém prostoru Česka a Slovenska. K tomu, aby mohli za hranice vyrazit, potřebují být ale schopní komunikovat anglicky.

Leteckým školám a jejich žákům

Většina žáků pilotních škol si přeje být schopná létat i do zahraničí a řada z nich plánuje se stát profesionálními piloty. Výuka anglické VFR komunikace se tak postupně stává přirozenou součástí výcviku nových pilotů. Mít možnost si opakovaně nacvičovat schopnost komunikovat během letu v angličtině, naslouchat profesionální a běžné pilotní komunikaci i testovat svoje znalosti komunikačních postupů dává budoucím pilotům potřebnou sebejistotu a profesionalitu.

Nadšencům letectví

Pro všechny nadšence do létání, kteří by rádi znali a porozuměli anglické VFR komunikaci, kterou si mohou vyslechnout jak v aplikaci, tak případně na přijímačích s leteckými frekvencemi.

 

 

Přehledný slovník pro piloty

Ve slovníku je uveden přehled častých výrazů a frází, se kterými se během komunikace v angličtině během VFR letů setkáte. Ve vzorové komunikaci jsou podle potřeby uváděny příklady ze strany řídícího (Ř) nebo pilota (P).

Základní výrazy

Letecké instrukce

Pokyny pro piloty

KOMUNIKAČNÍ FRÁZE

používané v praktické evropské a americké VFR komunikaci

 

 

 

 

 

 

Zajímavé informace z letectví

Webový portál Flying-revue.cz přináší denně aktuality ze světa všeobecného i dopravního letectví, najdete tu spolehlivé zdroje informací pro plánování letů i tipy ke zvyšování bezpečnosti létání. Pro zahraniční zájemce provozujeme zároveň mezinárodní letecký web Flying-revue.com, který je v angličtině. 

Informace pro piloty

Množství odborných informací i doporučení pro létání v ČR/SR i po celém světě www.flying-revue.cz/pro-piloty

Knihy o letectví

Knihy pro studenty a profesionály letecké dopravy i cestovního ruchu z dílny Galileo Training s.r.o www.flying-revue.cz/knihy1

Příprava k letu

Podklady k plánování a přípravě vašich VFR letů www.flying-revue.cz/priprava-letu

. KVALITNÍ DATABÁZE .

KAMIL EVŽEN

Creative Director . CEO

Incididunt ute labore et dolore magna aliqua ut enima sed beniaps quis nostrual exercit ationullamco laboris aliqu sed labore et dolore magna ebarois ced lorem aliqua voluptate velit esse.

KAMIL EVŽEN2

Creative Director . CEO

Incididunt ute labore et dolore magna aliqua ut enima sed beniaps quis nostrual exercit ationullamco laboris aliqu sed labore et dolore magna ebarois ced lorem aliqua voluptate velit esse.2

KAMIL EVŽEN3

Creative Director . CEO

Incididunt ute labore et dolore magna aliqua ut enima sed beniaps quis nostrual exercit ationullamco laboris aliqu sed labore et dolore magna ebarois ced lorem aliqua voluptate velit esse.3

KAMIL EVŽEN4

Creative Director . CEO

Incididunt ute labore et dolore magna aliqua ut enima sed beniaps quis nostrual exercit ationullamco laboris aliqu sed labore et dolore magna ebarois ced lorem aliqua voluptate velit esse.4

. CO LIDÉ ŘÍKAJÍ .

 

 

 

Zajímavosti z oblasti VFR komunikace 

Aplikaci VFR Communication doporučují:

logo_flying.png logo_rlp.png

Více informací

 

Kontaktujte nás

Máte dotazy k aplikaci VFR komunikaci? Neváhejte a kontaktujte nás.
TELEFON

+420 777 001 559

INFORMACE O SPOLEČNOSTI

Galileo training, s.r.o.

IČ: 27910661

Pošlete nám zprávu

Máte návrhy na zlepšení aplikace VFR Communication?
Nenašli jste v aplikaci některé komunikační situace nebo výrazy? Napište nám jaké!
Máte nějakou zajímavou zkušenost z VFR komunikace v angličtině?
Máte nějaký praktický dotaz?

 

Klikněte na obrázek pro jiný příklad
klikněte na obrázek pro jiný příklad
* - povinné údaje
 
31.10.2018 Aplikace VFR Communication dostala podporu z Řízení letového provozu s.p.

V návaznosti na doporučení Odboru civilního letectví, dostala aplikace VFR Communication podporu také z Řízení letového provozu s.p. Kvalitu a profesionalitu aplikace ŘLP s.p. zároveň podpořil tím, že na přípravě aplikace s podíleli také pracovníci tohoto podniku. více